Пристрій та принцип роботи газового інфрачервоного пальника полягає в наступному:
Газ виходячи з інжекторного блоку, інжектує повітря з атмосфери і проходячи через дифузор змішувальну камеру змішується утворюючи газоповітряну суміш.
Газоповітряна суміш проходить крізь керамічну пластину через систему кратерних отворів складної форми. Розпалювання пальника походить від електроіскрового запальника, контроль горіння здійснюється термопарою, керується в автоматичному режимі електронним модулем керування температурою в приміщенні.
Спеціальна конструкція керамічної пластини запобігає появі відкритого полум'я. Керамічна пластина розігрівається до 900С і стає джерелом теплового інфрачервоного випромінювання. Рефлектори та стабілізуюча сітка концентрують тепловий потік у потрібному напрямку. При нештатній роботі пальника датчик горіння (термопара) відключає запобіжний клапан несправної секції. Відведення продуктів згоряння в атмосферу здійснюється природною вентиляцією.
В основі вироблених інфрачервоних обігрівачів SBM лежить висока якість підтверджується сертифікатом якості ISO 9001 (сертифікат № 1995/3416d), що відповідає європейській нормі з контролю мінімального оновлення повітря відповідно до стандарту EN 13410, оскільки вміст окису азоту в продуктах ніж вимоги європейських стандартів. Обігрівачі SBM сертифіковані у вищій категорії за вимогами до екології (EN 419-2, Клас 4). Оскільки саме температура горіння палива визначає утворення NOx (відбувається окиснення азоту, що знаходиться в повітрі), то цілком очевидно, що обігрівачі SBM мають значну перевагу у цьому питанні.
Гомогенне горіння в кераміці у світлих випромінювачах SBM забезпечує практичну відсутність шкідливих речовин у продуктах згоряння.
Основними видами горіння є гомогенне та гетерогенне.
Гомогенне горіння - це процес взаємодії пального та окислювача, що знаходяться в однаковому агрегатному стані.
Гетерогенне горіння - це горіння твердих горючих матеріалів на їх поверхні.
Як очевидно з визначень, важливою відмінністю гомогенного горіння від гетерогенного, і те, що у першому випадку пальне і окислювач перебувають у одному агрегатному стані, у другому – у різних.
Якщо в «темних» випромінювачах є звичайний газовий пальник, то в світлих випромінювачах газоповітряна суміш спочатку ретельно перемішується в камері змішування, а потім розподіляється по численних порах насадки з дуже розвиненою поверхнею. В цьому випадку можна говорити про гомогенне горіння. А саме ступінь перемішування газ – повітря та визначає хімічний недопал та утворення СО.
Сам процес горіння у «світлих» випромінювачах, чи разі окислення, т.к. видимого полум'я просто немає, йде за відносно низькою температурою – близько 900 °C. У ядрі факела «темного» газового пальника температура становить щонайменше 1500 °C. Оскільки саме температура горіння палива визначає освіту NOx (відбувається окислення азоту, що у повітрі), то цілком очевидно, що світлі випромінювачі мають значну перевагу у цьому питанні.